Skip to content
Aktualizacja: 30/08/2022

Podziel się na:

Na szczęście tanie wakacje last minute nie są trudne do znalezienia. Niezależnie od tego, czy myślicie o weekendzie w wielkim mieście, wycieczce all-inclusive z rodziną, czy o tygodniowej samotnej wyprawie do miejsca takiego jak Islandia pokażemy Wam jak szybko znaleźć najlepszą okazję na spontaniczny wyjazd. Od aplikacji do rezerwacji hoteli po strony z ofertą lokalnych wycieczek i nie tylko, przedstawiamy Wam najlepsze sposoby na to, jak znaleźć wyjątkowo tanie oferty last minute na wakacje 2022!

Podróże last minute mogą być ekscytujące, jeśli jesteście fanami spontaniczności. Witryny ze zniżkami na podróże last minute mogą być ekscytującym sposobem podróżowania, ponieważ ich oferty ciągle się zmieniają i często są to miejsca docelowe (lub udogodnienia), o których nawet byście nie pomyśleli. Zniżki na podróże last minute mogą obejmować wszystko, od bardzo obniżonych cen pokoi hotelowych na noc lub weekend, po duże zniżki na wynajem samochodów, a nawet oferty na zwiedzanie miejsca docelowego. Zazwyczaj podróże last minute odnoszą się do podróży mających miejsce od 14 do 10 dni, co oznacza, że są to specjalne stawki oparte na takich czynnikach, jak dostępność i popyt.

 

Rady dotyczące zakwaterowania

Czasami wcześniejsze planowanie po prostu nie jest możliwe. Otwórzcie swoją przeglądarkę internetową lub smartfon i będziecie mieli szereg opcji, dzięki którym możecie znaleźć fajne miejsce, za rozsądną cenę. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli hotele mają wolne pokoje na najbliższy wieczór lub kilka następnych dni, będą chętnie wynajmować je za wszystko, co mogą, zamiast pozwolić, aby się zmarnowały.

1. Chociaż zawsze mądrym pomysłem jest rozejrzenie się za najlepszymi ofertami wakacyjnymi, pamiętajcie o szybkim sprawdzeniu na stronie internetowej wybranego hotelu wszelkich ofert specjalnych lub ekskluzywnych ofert przed zarezerwowaniem podróży. Wiele hoteli stara się oferować najlepszą cenę dostępną online. Jeśli znajdziecie niższą, hotele często będą chciały ją wyrównać, abyście rezerwowali bezpośrednio. Jeśli nie możecie znaleźć lepszej oferty na stronie hotelu, to warto zadzwonić bezpośrednio do recepcji. Może okazać się, że uda Wam się wynegocjować ciekawą ofertę.

2. Programy lojalnościowe są po to, aby nagradzać Was, lojalnego klienta, najlepszymi ofertami, więc zdecydowanie warto zarejestrować się w programach lojalnościowych. Zaleca się zrobienie tego od razu po dokonaniu pierwszej rezerwacji w danym miejscu, aby pomóc zebrać jak najwięcej cennych punktów lojalnościowych. Niezależnie od tego, z których hoteli korzystacie, warto sprawdzić, czy mają program lojalnościowy. Wiele z nich zapewnia wspaniałe korzyści i często obejmuje darmowe noclegi już po kilku pobytach.

3. Szukając najlepszych ofert wakacyjnych, znacząco zwiększacie swoje szanse na skorzystanie z okazji, będąc elastycznym w dostępnych terminach na podróż. Większość stron z zakwaterowaniem umożliwia przeglądanie dat i godzin, co oznacza, że możecie łatwo sprawdzić, czy możecie zaoszczędzić pieniądze, lecąc w środku tygodnia zamiast w weekend lub przylatując do hotelu w niedzielę, a nie w sobotę. Piątkowe i sobotnie wieczory zawsze będą najbardziej popularne dzięki weekendowym wypadom, więc jeśli możecie pominąć te noce, to zazwyczaj się to opłaci.

4. Jest bardzo prawdopodobne, że pierwsza oferta, którą znajdziecie w ostatniej chwili, nie będzie najlepsza. Rozeznajcie dobrze temat i odwiedźcie kilka stron internetowych, aby znaleźć i porównać oferty. Być może znajdziecie coś ciekawszego.

Zebraliśmy wszystkie najlepsze rady dotyczące rezerwowania hotelu w naszym poprzednim artykule: Jak szukać hotelu na wakacje? Znajdziecie tam wszystkie najważniejsze wskazówki, by znaleźć najlepszą ofertę na zbliżające się wakacje!

Wakacje 2022 last minute

 

Z jakich stron warto skorzystać?

  • LateRooms.com

LateRooms.com to jedna z witryn, która szczególnie koncentruje się na ofertach last minute. Zaznaczcie kluczowe szczegóły dotyczące tego, dokąd się wybieracie i kiedy potrzebujecie danego noclegu, a na ekranie zobaczycie szereg szczegółowych ofert — nawet jeśli szukacie czegoś jeszcze tej samej nocy. Witryna spróbuje znaleźć pokoje najbardziej odpowiednie dla Was (podróżujących we dwoje, w pojedynkę lub na przykład do pracy), a wyniki można uporządkować według oceny lub ceny. Informacje o darmowych anulacjach, wymaganej przedpłacie, liczbie wolnych pokoi i wysokości rabatu, który możesz otrzymać, są również wyświetlane w wynikach.

  • Hoteltonight

Wskazówka tkwi w nazwie: HotelTonight jest nastawiony na oferty hotelowe last minute, a aplikacje mobilne na Androida i iOS są warte pobrania. Domyślne wyszukiwanie obejmuje pokoje hotelowe dostępne tego samego wieczoru, w którym dokonujecie rezerwacji, więc wpiszcie miejsce docelowe, aby zobaczyć, co jest dostępne, na mapie i w formie listy wyników. Jest tu wiele przydatnych rzeczy: ceny za noc, rodzaje hoteli, wielkości zniżek i możliwość zapisania się, aby w przyszłości otrzymywać powiadomienia e-mail o obniżkach cen. Krótkie, ale pouczające podsumowania, które otrzymujecie dla każdego hotelu na liście, są również bardzo dobrze zrobione.

  • Hotwire

Hotwire to popularna strona ze zniżkami hotelowymi, która działa na troszkę innych zasadach: otrzymujecie niższą stawkę, a hotele wypełniają swoje pokoje, ale nie muszą publicznie reklamować, że mają wolne, dostępne pokoje ze zniżką. Haczyk polega na tym, że macie mniejszy wybór pod względem rodzaju hotelu, w którym się zatrzymujecie, rodzaju pokoju, który możecie wybrać i dostępnych ulepszeń. Oferty te również nie podlegają zwrotowi, więc jeśli Wasze plany ulegną zmianie, nadal musicie zapłacić. Oczywiście, możecie zobaczyć cenę, udogodnienia hotelu i szeroką lokalizację hotelu, zanim zdecydujecie się dokonać rezerwacji.

  • Priceline.com

Aby uzyskać absolutną kompleksową obsługę, nie szukajcie dalej niż Priceline. Tutaj możecie zarezerwować hotel i wynajem samochodu za jednym razem, a nawet rejs, jeśli macie takie marzenie. Skorzystanie z funkcji „zaproponuj swoją cenę” przy wyborze hotelu nagrodzi Was wysokimi rabatami, chociaż wiąże się to z pewnym ryzykiem, ponieważ nie dowiecie się, gdzie się zatrzymacie, dopóki nie dokonacie rezerwacji.

Jeśli zastanawiacie się, które miejsca Europy warto wybrać na niedrogą podróż, to sprawdźcie nasz poprzedni artykuł zatytułowany Wycieczka do Europy za 500 zł - czy to możliwe?, aby poznać najlepsze opcję na budżetową wycieczkę!

 

Rady dotyczące wynajmu samochodów

Wynajem samochodów może być jedną z najdroższych części podróży w ostatniej chwili i często utkniecie z jakąkolwiek, jedyną opcją, która będzie dostępna. Korzystając ze zniżek na wynajem samochodów last minute w Alamo, możecie znaleźć dużo obniżonych stawek. Po prostu wpiszcie swoje miejsce docelowe, a Alamo znajdzie wszelkie specjalne oferty, które można wybrać. Należy pamiętać, że zniżki na wynajem samochodów w Alamo w ostatniej chwili muszą być wynajmowane na minimum jeden dzień i maksymalnie do czterech dni. Dodatkowe informacje na temat zniżek na wynajem samochodów w ostatniej chwili można znaleźć tutaj

 

Rady dotyczące rejsów promami

Rejsy z niecodziennymi trasami nie zawsze się dobrze sprzedają, co często prowadzi do powstania ciekawych ofert last minute. Wśród nich są rejsy repozycjonujące, podczas których statki zmieniają „regiony” i pływają nietypowymi trasami, aby dostać się do nowych portów macierzystych, często płynąc przez ocean lub morze. Rejsy te są zwykle dłuższe – około dwóch tygodni zamiast siedmiu dni – i obejmują wiele dni na morzu, a także miszmasz portów, a wszystko to za rozsądną cenę. Jest pewien haczyk: ponieważ podróże te rozpoczynają się w jednym porcie, a kończą w innym, pasażerowie muszą dokupić sobie lot. Skorzystajcie z oferty lotów na FRU.PL, aby upolować idealny lot na wymarzone wakacje last minute w 2022!

  • cruise.com

W sekcji Rejsy Last Minute na stronie Cruise.com znajdziecie wiele rejsów ze zniżką, w tym 7-dniowy rejs po Morzu Śródziemnym od 219 USD za osobę, rozpoczynający i kończący się w Wenecji, podczas którego odwiedzicie między innymi Mykonos, Ateny i Split.

 

Rady dotyczące wycieczek

Niezależnie od tego, czy lecicie do zagranicznej destynacji, czy pozostajecie w kraju, porady od mieszkańców to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie wyjątkowych wrażeń – i prawdopodobnie za mniej. Jak można się domyślić, popularne miejsca turystyczne zawyżają ceny tylko dlatego, że mogą – i jeśli nie będziecie szukać alternatywy, to często pozostanie Wam wyłącznie płacenie wysokich cen – zwłaszcza podczas rezerwacji wycieczek na ostatnią chwilę. Biorąc to pod uwagę, nie oznacza to, że musicie całkowicie ominąć popularne miejsca i atrakcje turystyczne. Sprawdźcie, z jakich stron warto skorzystać przy szukaniu wycieczek last minute.

  • Trafalgar Tours

Jeśli szukacie crème de la crème wycieczek grupowych, nie szukajcie dalej niż Trafalgar Tours. Nie bez powodu jest to najczęściej nagradzana marka turystyczna, oferująca niesamowite wrażenia z wycieczek grupowych na całym świecie, które po prostu eliminują stres związany z podróżowaniem. Rezerwacja na Trafalgar oznacza, że wszystko jest załatwione dla Was, od zakwaterowania po transport w podróży, posiłki, lokalne i wciągające wrażenia i wiele więcej. W przypadku ofert last minute Trafalgar umożliwia wyszukiwanie według budżetu lub alternatywnie możecie wyszukać najlepsze oferty dostępne na stronie internetowej, odwiedzając sekcję „Oferty”.

  • Costsaver Tours

W przypadku wycieczek grupowych, które oferują doskonałą jakość i najwyższą elastyczność, Costsaver Tours to świetna opcja. Costsaver organizuje wszystkie drobiazgi podróży – zakwaterowanie, transport, wycieczki po mieście i wiele posiłków, ale także zapewnia maksymalną elastyczność, aby umożliwić podróżnym dostosowanie podróży do własnego stylu. Oznacza to możliwość wyboru z ogromnego menu opcjonalnych doświadczeń każdego dnia podróży lub robienia własnych rzeczy. I oczywiście dla marki turystycznej znanej ze swojej bezkonkurencyjnej wartości, oczywiście oferują również szereg ofert do wyboru. Ich „całoroczne oszczędności” są szczególnie kuszące, oferując różne zniżki.

  • Tour Radar

Jeśli wiecie, że chcesz podróżować z firmą turystyczną, ale nie możesz się zdecydować, która z nich, Tour Radar jest dobrą opcją. Witryna porównawcza umożliwia wyszukiwanie, porównywanie i rezerwowanie ponad 40 000 wielodniowych wycieczek na całym świecie, z opcją rezerwacji zarówno wycieczek grupowych, jak i prywatnych. Po prostu wybierzcie „Oferty” w nawigacji, a będziecie mieli do wyboru przeglądanie ofert last minute, oferty 2 za 1 lub wczesne oszczędności, a także wyszukiwanie według miejsca docelowego i daty wyjazdu.

Planując podróż pamiętajcie o biletach lotniczych, najlepsze połączenia w najniższych cenach znajdziecie oczywiście na FRU.PL