Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

Prawdopodobnie już słyszałeś, ale wciąż zastanawiasz się, czy wybrać się na urlop, czy spędzić go jak w ubiegłym roku... Cóż, polecamy Grecję która z utęsknieniem czeka na turystów, gwarantując minimalne warunki wjazdu i cała swoją niepowtarzalną atmosferę. 
 
Spokojnie możesz planować wielkie greckie wakacje, jeśli jesteś zaszczepiony. Każdy podróżny, który przyjął pełen szczepienia na COVID-19 a od podania ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni, zwolniony jest z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR. Ponadto akceptowane są nie tylko szczepionki rekomendowane przez Unię Europejską, a więc dopuszczone zostały następujące preparaty: Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, Novavax, Johnson & Johnson, Sinovac, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm. Dla podróżnych bez szczepienia, wjazd również jest możliwy, bez większych wymagań, wystarczy negatywny wyniki testu PCR wykonany 72 godziny przed przylotem.  

Jeśli dodamy do tego fakt, że bilety lotnicze są tańsze niż kiedykolwiek, a większość hoteli oferuje 100% zwrot pieniędzy na wypadek zmiany planów, to jest właśnie ten moment, kiedy należy odkurzyć walizkę i zacząć ją pakować! 

Niezależnie od tego, czy byłeś już w Grecji, czy nie, dziś przedstawiamy Ci piękne miejsce, z którego wrócisz szczęśliwszy, spokojniejszy i zrelaksowany jak nigdy wcześniej. A tym magicznym miejsce jest oczywiści, jedna z najpiękniejszych greckich wysp - Santorini! W artykule polecimy 3 miejsca “must see” oraz 3 rzeczy “must do” na wyspie. 

3 rzeczy do zobaczenia na Santorinii  

 

1. Trasą Fira - Oia 

Przybyłeś na wyspę i chcesz odkryć jak najwięcej jej uroków w jak najkrótszym czasie? Zakładaj wygodne, sportowe buty i wyrusz na trasę Fira - Oia. Będziesz mieć jedną z najbardziej spektakularnych wędrówek, jakie kiedykolwiek odbyłeś! 

Spacer rozpocznij w Firze, stolicy Santorini i udaj się w kierunku Imerovigli. To najwyższe miasto na wyspie, z tego miejsca można podziwiać okoliczne skały, charakterystyczne domy, morze i niebo. Dalej kontynuuj trasę do miasta Oia, która prowadzi stromymi i wąskimi ścieżkami oraz brukowanymi uliczkami, które tylko czekają na odkrycie. 

Trasę można pokonać w trzy, cztery godziny, wszystko zależy od tego jak często będziesz się zatrzymywał, aby podziwiać widoki i utrwalać wspomnienia na zdjęciach, niewątpliwie wszystko warte jest każdego wysiłku!  

2. Obejrzyj zachód słońca w Oia 

Wszystkie zachody słońca są na swój sposób cudowne i niepowtarzalne, jednak słońce świeci w wyjątkowy sposób nad białymi domami w Oia, zanim zniknie za horyzontem!  

Warto jednak mieć świadomość, że jest to najbardziej popularne miejsce i nie tylko Ty będziesz chciał zobaczyć słynny zachód słońca, będący wizytówką Santorini. Najwięcej osób za punkt obserwacji wybiera właśnie ruiny zamku Oia 
 
Wskazówka: jeśli chcesz mieć prywatny pokaz z dala od tłumów, z równie piękną panoramą, udaj się do trzech Błękitnych Kopuł. Widok jest naprawdę wyjątkowy! 

Santorini, Oia, zachod slonca

 

3. Odkryj stanowisko archeologiczne Akrotiri 

Kiedy już zobaczysz kultowe miasta pełne eleganckich, białych domów udaj się na południe wyspy, aby odkryć (niezbyt) ukryty skarb. 

Akrotiri, zwane także greckimi Pompejami, to stanowisko archeologiczne, spacerując w tym miejscu, poczujesz atmosferę antycznych czasów. Stare miasto zostało pokryte popiołem wulkanicznym, ale jego ruiny można zwiedzać do dziś. 

3 wyjątkowe rzeczy do zrobienia na Santorini.  

Nie od dziś wiadomo, że mamy dwie grupy podróżników, pierwsza z nich to tacy, którzy chcą zobaczyć najbardziej znane atrakcje i miejsca turystyczne, druga z nich to szukający nieodkrytych miejsc i przygody. Bez względu na to, jakim podróżnikiem jesteś, proponowane przez nas doświadczenia zapewnią Ci wiele cennych wspomnień. 

1. Odkryj aktywne wulkany i popływaj w gorących źródłach siarkowych 

Oprócz artystycznych wiosek, romantycznych zachodów słońca i marzycielskich krajobrazów, Santorini ma do zaoferowania małą przygodę. Poświęć jeden dzień na odwiedzenie wulkanicznych wyspy Nea Kameni i Palea Kameni. Można tam zobaczyć kratery wciąż uważanych za aktywne wulkanów i kąpać się w gorących źródłach siarkowych. 

2. Wybierz się na przejażdżkę kajakiem, nurkuj i podziwiaj kolorowe plaże 

Jeśli chcesz bliżej poznać piękno Grecji, zaplanuj dzień na pełnym morzu. Do wyboruj jest wiele możliwość w zależności od upodobań, możesz popływać kajakiem i odkrywać jaskinie, nurkować z rurką i zobaczyć trzy wyjątkowe plaże. 

Najbardziej znanym z nich jest Czerwona Plaża, gdzie kolorowe skały w połączeniu z turkusową wodą tworzą prawdziwy spektakl. Kolejną wartą zobaczenia jest Mesa Pigadia, fascynującą czarną plaża, a w kontraście do niej Biała Plaża, której nazwa pochodzi od otaczających ją nieskazitelnie białych skał.  

Santorini Czerwona Plaza

 

3. Odwiedź winnice na wyspie i skosztuj lokalnych win 

Po tak wielu przygodach możesz zrelaksować się przy lampce lokalnego wina. Polecamy dzień w winnicy, podczas którego zdegustujesz wiele pysznych odmian win produkowanych lokalnie, ale również typowe potrawy jak sery czy oliwki. Dla bardziej spragnionych wiedzy sugerujemy wizytę w muzeum win.  

 

Jak dostać się na Santorini? 

Jeśli już zdecydowałeś się zorganizować wakacje, masz do dyspozycji wiele lotów na Santorini na FRU.PL. Bilety lotnicze są w tym sezonie w wyjątkowo niskich cenach i dodatkowo są dostępne bezpośrednie połączenia z większości polskich lotnisk: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice.

 

Gdzie zatrzymać się na Santorini? 

Jeśli trafisz na Santorini, szkoda byłoby wybrać trywialne zakwaterowanie, gdy masz setki absolutnie pięknych opcji. Większość hoteli oferuje zwrotne w 100% rezerwacje więc bez obaw zarezerwuj pokój w willi z basenem na tarasie z bajecznym widokiem na morze, z którego będziesz podziwiać zachody słońca każdej nocy. 

Jeśli chcesz cieszyć się niekończącymi się zachodami i wschodem słońca, a także romantyczną i artystyczną atmosferą, poszukaj noclegu w Oia. Jeśli wolisz pozostać w tętniącym życiem miejscu, gdzie możesz zrobić zakupy i zwiedzić wszystkie kawiarnie i kluby, znajdź nocleg w Firze. 

 

Aby Twoja podróż była spokojna i bezpieczna, zalecamy dodanie do rezerwacji ubezpieczenia podróżnego FRU Medical które obejmuje ryzyko związane z COVID-19 (koszty diagnostyki i leczenia, izolacja w miejscu docelowym i nie tylko). Nie lubimy tworzyć w głowie negatywnych scenariuszy, ale wierzymy, że możemy zminimalizować ich wpływ poprzez środki ostrożności i skuteczne rozwiązania. 

Masz już wszystko, co musisz wiedzieć, w kwestii zorganizowania wakacji w Grecji tego lata. Więc jak najszybciej zarezerwuj loty na Santorini i ciesz się zasłużonymi wakacjami!