Skip to content

Walentynki to wyjątkowy czas, gdy miłość unosząca się w powietrzu inspiruje pary do poszukiwania niezapomnianych przygód. Zamiast tradycyjnych prezentów i kolacji w restauracjach, coraz więcej zakochanych wybiera nietypowe destynacje, by celebrować swą miłość w wyjątkowy sposób.

Zapraszamy do odkrywania walentynkowych przygód poza utartymi szlakami, proponując niekonwencjonalne, lecz równie romantyczne podróże. Odkryjcie z nami nocleg pod północnym niebem w malowniczej Finlandii, rozgrzejcie się w gorących źródłach Islandii, lub zanurzcie się w magii podróży po winnicach Południowej Afryki. Przygotujcie się na wyjątkowe doznania i stworzenie wspomnień, które będą się tętnić w sercach zakochanych jeszcze długo po zakończeniu tej niezwykłej walentynkowej podróży.

Nocleg pod Północnym Niebem w Finlandii

W Finlandii, podczas zimowych nocy, niebo często rozświetla się hipnotyzującą zorzą polarną, tworząc widowiskowy taniec świateł. To magiczne zjawisko staje się niezapomnianym przeżyciem dla zakochanych. Barwy zorzy malują się na niebie w odcieniach zieleni, fioletu i różu, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która sprawia, że noc staje się pełna magii.

Aby jeszcze bardziej w pełni doświadczyć uroku zorzy polarnej, wiele miejsc w Finlandii oferuje nietypowe noclegi. Przytulne szklane igloo lub tradycyjne chaty w otoczeniu natury pozwalają parom delektować się zjawiskiem zorzy z prywatności swojego schronienia.

Poza obserwacją zorzy polarnej Finlandia oferuje wiele romantycznych atrakcji. Zakochanych może oczarować wizyta w wiosce Moomin w Naantali, gdzie kolorowe domki i przyjazne postacie z bajki Moomin Troll tworzą urokliwą atmosferę. Ponadto romantyczny spacer po zamarzniętym jeziorze, kuligi w zaprzęgu psów czy odwiedziny tradycyjnych saun to tylko niektóre z atrakcji, które sprawią, że podróż ta będzie niezapomniana.

Gorące Źródła w Islandii

Islandia, znana ze swojej niezwykłej przyrody, oferuje również unikalne gorące źródła, które stanowią idealne miejsce dla zakochanych. Spośród popularnych destynacji warto wymienić m.in. Błękitną Lagunę, Secret Lagoon, oraz Reykjadalur, gdzie zakochani mogą zanurzyć się w ciepłej wodzie otoczonej malowniczym krajobrazem. Błękitna Laguna, z niebieskimi minerałami wodnymi, tworzy surrealistyczną scenerię, podczas gdy Secret Lagoon zachowuje swój rustykalny urok, a Reykjadalur pozwala na kąpiel w naturalnych źródłach otoczonych zieloną przyrodą.

Kąpiel w gorących źródłach Islandii to nie tylko doskonałe doświadczenie relaksacyjne, ale także romantyczne. Delikatne opary unoszące się nad wodą, chłodny klimat wokół, a jednocześnie ciepłe otoczenie w źródłach, tworzą atmosferę sprzyjającą intymności i bliskości. Zakochane pary mogą cieszyć się wspólnym czasem, oglądając widoki nieba pełnego gwiazd czy mgły unoszącej się nad wodą, co sprawia, że kąpiel w gorących źródłach staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Islandia to kraj niezwykłych kontrastów i unikalnych miejsc wartych zwiedzenia. Oprócz gorących źródeł można podziwiać wodospady, jak Gullfoss czy Seljalandsfoss, czy też spacerować po tajemniczych czarnych plażach, jak Reynisfjara. Kirkjufell, określany jako najpiękniejsza góra na świecie, również stanowi malowniczą atrakcję dla zakochanych podróżników.

Reynisfjara, Islandia

Jednym z najpiękniejszych wspomnień z podróży do Islandii będzie z pewnością zorza polarna. Skorzystajcie z naszego przewodnika, w którym opisaliśmy dokładnie wszystkie aspekty podróży dzięki, której będziecie mieli okazję doświadczyć tego cudu natury: Islandzka Aurora: Polowanie na Zorzę Polarną.

Eksploracja Winnic w Południowej Afryce

Południowa Afryka, z uznaniem nazywana "Królową Winnic", jest jednym z najbardziej uznanych regionów winiarskich na świecie. Tutaj, wśród malowniczych krajobrazów i żyznych wzgórz, rozwija się bogata kultura winiarska. Klimatyczne warunki sprzyjają uprawie różnorodnych odmian winogron, a doświadczeni winiarze starają się zachować tradycje i innowacje, tworząc wyjątkowe trunki.

Podczas romantycznej podróży do Południowej Afryki, zakochani mogą odkryć niezliczone winnice, z których każda oferuje niezapomniane doznania smakowe. W Dolinie Franschhoek znanej jako "Dolina Winiarzy", znajduje się wiele ekskluzywnych winnic, takich jak Haute Cabrière czy La Motte, gdzie można degustować doskonałe wina w towarzystwie zapierających dech w piersiach widoków na okoliczne góry.

Dolina Franschhoek znanej jako "Dolina Winiarzy", Afryka Południowa

Eksploracja winnic to nie tylko degustacja wspaniałych win, ale także romantyczna podróż poprzez zielone aleje, malownicze pola winorośli i zaciszne zakątki. Wiele winnic oferuje spacery po swoich terenach, umożliwiając parze delektowanie się pięknem krajobrazu i jednocześnie dowiadując się o procesie produkcji wina. Spacer wzdłuż rzędów winorośli o zachodzie słońca, z aromatem świeżo zbieranych winogron, staje się niezapomnianym elementem podróży, podkreślającym romantyczny charakter regionu.

Zaplanujcie tę egzotyczną i pełną przygód podróż korzystając z naszego przewodnika, w którym dokładnie opisaliśmy takie aspekty jak:

  • Historia regionu,
  • Najlepsze sposoby na degustacje,
  • Współczesne trendy
  • Dodatkowe atrakcje
  • Propozycja planu podróży,
  • Najwygodniejsze sposoby na podróż

Magia Pustyni w Maroku

Maroko, kraj o bogatej kulturze i niezwykłych krajobrazach, zaprasza zakochane pary do doświadczenia magii pustyni Sahara. Romantyczne obozy pod gwiazdami, umieszczone na miękkim piasku, pozwalają na oddanie się atmosferze nieskazitelnej ciszy i spokoju. Podczas nocnego wypoczynku w tradycyjnych namiotach nomadów, będziecie mogli obserwować gwiazdy na niebie, tworzące niepowtarzalny klimat intymności i magii.

Marrakesz, jedno z najbardziej fascynujących miast Maroka, kusi zakochane pary urokliwymi bazarami pełnymi kolorów, aromatów i egzotycznych przedmiotów. Spacer wąskimi uliczkami medyny otoczonej zabytkowymi murami, gdzie tętni życie i zachwyca atmosfera targowisk, staje się romantycznym przerywnikiem w podróży. Znalezienie wspólnego skarbu czy zakupienie tradycyjnych marokańskich pamiątek dodaje podróży niepowtarzalnego smaku. Poznajcie to cudowne miasto! Przeczytajcie więcej w naszym przewodniku: Maroko: Labirynt Medyn w Marrakeszu.

Marokańska kuchnia to prawdziwa uczta dla podniebienia, a podróż do Maroka nie byłaby kompletna bez doświadczenia tradycyjnych rytuałów kulinarno-muzycznych. Parę zaprasza się do udziału w lokalnych ucztach, podczas których można degustować smaki marokańskich potraw, słuchać tradycyjnej muzyki, a także uczestniczyć w tańcach. To niezwykłe doświadczenie, pełne barw, dźwięków i aromatów, które umożliwia zakochanym poznanie kultury tego fascynującego kraju.

By odkryć niezwykłe Maroko, skorzystajcie z naszej oferty biletów lotniczych!

Sahara, Maroko

 

Malownicze Wodospady na Wyspie Reunion

Wyspa Reunion, otoczona błękitnym Oceanem Indyjskim, to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Zakochane pary mogą zanurzyć się w tropikalnej scenerii podczas romantycznych spacerów po bujnych lasach deszczowych, podziwiając różnorodność flory i fauny. Szlaki takie jak Le Trou de Fer czy Cirque de Mafate oferują wyjątkową okazję do odkrywania malowniczych zakątków wyspy i delektowania się spokojem tropikalnej przyrody.
Wyspa Reunion słynie z niezwykłych wodospadów, które tworzą malownicze krajobrazy. Będziecie mogli zorganizować romantyczny piknik z widokiem na imponujące wodospady, takie jak Cascade de Grand Galet czy Cascade de Trou Noir. Dźwięk spadającej wody, otoczenie tropikalnej zieleni i wspólny posiłek podczas zachodu słońca nadają tej chwili niepowtarzalny urok, tworząc jednocześnie romantyczną atmosferę.

Wyspa Reunion oferuje także fascynujące możliwości trekkingu w naturalnych parkach, takich jak Park Narodowy Reunion. Wspólne pokonywanie szlaków w towarzystwie wysokich szczytów górskich, zwanych Pitonami, tworzy niezapomniane chwile dla zakochanych. Trekking to doskonała okazja do dzielenia się emocjami i wrażeniami, podziwiania dzikiej przyrody i osiągania wspólnych celów.

By wybrać się na Wyspę Reunion, zalecamy skorzystanie z lotniska w Saint-Denis-Roland Garros. To międzynarodowe lotnisko, które umożliwia wygodne połączenia z różnymi destynacjami, sprawiając, że podróżowanie po tej malowniczej wyspie staje się łatwiejsze i bardziej dostępne. Skorzystajcie z naszej oferty biletów lotniczych!

FRU.pl - tanie loty

 

Seszele - Rajskie Wyspy Oceanu Indyjskiego

W sercu Oceanu Indyjskiego rozciągają się Seszele, archipelag składający się z ponad stu wysp, oferujący zakochanym parom niezwykłe doznania w otoczeniu prawdziwie rajskiej scenerii. Błogie plaże, gdzie biały piasek spotyka się z turkusowymi lagunami, stwarzają idealne warunki do romantycznych wakacji.

Romantyczne spacery po plażach z białym piaskiem to niespotykany urok Seszeli. Z dala od zgiełku codziennego życia, para może cieszyć się prywatnością i spokojem, podziwiając wschody lub zachody słońca nad Oceanem Indyjskim. Spacer wzdłuż wybrzeża otulonego palmami kokosowymi, gdzie delikatny szum fal brzmi jak melodia miłości, tworzy wyjątkową atmosferę relaksu i intymności.

Seszele to prawdziwy raj, gdzie tropikalne lasy, zielone wzgórza i egzotyczne ptaki nadają miejscu niepowtarzalny urok. Każda wyspa skrywa swoje unikalne atrakcje, od ukrytych lagun po urokliwe wioski rybackie. Dla zakochanych par Seszele stają się miejscem, gdzie czas zwalnia, a wspólne chwile nabierają wyjątkowego znaczenia. Nie zwlekajcie! Zarezerwujecie swoje bilety lotnicze na Mahe - największą wyspę Seszeli.

Seszele

Ucieczka do Spokojnej Patagonii w Argentynie

Patagonia w Argentynie jest miejscem, gdzie bezkresne prerie i malownicze widoki na góry Andów sprawiają, że przejażdżki konne stają się niezapomnianym doświadczeniem dla zakochanych. Parę zachęca się do odkrywania tajemniczych zakątków tej dzikiej krainy na grzbiecie konia, podziwiając jednocześnie nieprzebrane przestrzenie patagońskich stepów. Spokojne tempa jazdy konnej umożliwiają zakochanym cieszenie się razem ciszą i spokojem tej malowniczej krainy.

Wieczory w Patagonii przywołują romantyczny nastrój, zwłaszcza przy ognisku z widokiem na masywne Andy. Parę zaprasza się do spędzenia magicznych chwil przy ciepłym ogniu, gdzie mogą rozkoszować się romantycznymi kolacjami pod otwartym niebem. Malownicze szczyty górskie w tle i gwiazdy migoczące na nocnym niebie tworzą wyjątkową atmosferę, idealną do dzielenia się uczuciami i budowania niezapomnianych wspomnień.

W Parku Narodowym Los Glaciares będziecie mogli odkrywać zaskakujące widoki lodowców i krystalicznych jezior. Lodowce, takie jak Perito Moreno, zdumiewają swoim potężnym pięknem, tworząc monumentalne ściany lodu, które odbijają się w spokojnej tafli wód jeziora. Wspólna eksploracja tego unikalnego obszaru oferuje zakochanym szansę na zanurzenie się w dzikość i piękno Patagonii, jednocześnie dzieląc się ekscytującymi wrażeniami.

Dajcie się oczarować Patagonii! Polecamy skorzystać z lotniska w El Calafate, bilety zarezerwujesz na FRU.pl. To ważne lotnisko w regionie, które umożliwia wygodne połączenia z innymi miejscami w Argentynie, umożliwiając parze łatwy dostęp do tego magicznego zakątka świata.

Możecie również skorzystać z lotów do Buenos Aires, a następnie skorzystać z lotów lokalnych.