Skip to content

Wiosna w Ameryce Południowej odsłania swoje niezwykłe piękno, zachęcając do odkrywania malowniczych szlaków wzdłuż majestatycznych Andów aż po dziewicze obszary Patagonii. Ten kontynent pełen kontrastów oferuje niezapomniane doświadczenia trekkingowe, które przenoszą podróżników przez różnorodne krajobrazy i kultury. Od majaczących się w dali szczytów górskich po bujne lasy deszczowe, trekkingi stanowią niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w niezwykłym dziedzictwie przyrody i historii tego fascynującego regionu.

Zabierzemy Was w podróż przez najbardziej ekscytujące szlaki w Ameryce Południowej, eksplorując zarówno wysokie partie Andów, jak i odległe zakątki Patagonii. Przygotujcie się na niezapomniane chwile i inspirujące krajobrazy podczas podróży od Andów po Patagonię!

Salkantay Trek, Peru

Stopień trudności: Umiarkowany - Trudny
Najlepszy czas na podróż: kwiecień – wrzesień

Salkantay Trek to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń trekkingowych w Peru. Szlak ten prowadzi przez serce Andów, oferując niezapomniane widoki na majestatyczny szczyt Salkantay, który w języku keczuańskim oznacza "Niebieską Górę". Salkantay Trek to nie tylko fascynujące trekkingowe wyzwanie, ale również magiczna droga prowadząca bezpośrednio do jednego z najbardziej ikonicznych miejsc na świecie - Machu Picchu.

Trasa Salkantay Trek przenosi trekkingowców przez różnorodne tereny, począwszy od subtropikalnych lasów aż po surowe, wysokogórskie obszary. Wysokość trasy stanowi wyzwanie fizyczne, co sprawia, że trekking staje się testem zarówno dla ciała, jak i duszy.

Salkantay Trek nie tylko oferuje zapierające dech w piersiach widoki, ale także szanse na bezpośredni kontakt z lokalnymi społecznościami. To unikalne doświadczenie umożliwia podróżnikom lepsze zrozumienie życia ludzi zamieszkujących te odległe obszary Andów.

Salkantay Trek, Peru

Szlak Inków, Peru

Stopień trudności: umiarkowany
Najlepszy czas na wizytę: kwiecień – październik

Szlak Inków, znany również jako Camino Inca, to nie tylko trekking, ale prawdziwe odkrywanie mistycznego dziedzictwa starożytnego ludu Inków. Prowadząc przez góry Peru, ten historyczny szlak oferuje podróżnikom nie tylko spektakularne widoki, ale także spotkanie z dziejami tej fascynującej cywilizacji.

Podróż Szlakiem Inków zwykle zaczyna się w Cusco, dawnej stolicy Imperium Inków. Stamtąd wyrusza się w kierunku jednego z najważniejszych celów - Machu Picchu. Szlak Inków obejmuje różnorodne krajobrazy, począwszy od górskich szczytów, poprzez subtropikalne lasy, aż po malownicze doliny. W centrum uwagi stoi imponująca Złota Brama, miejsce wejścia do Machu Picchu, gdzie trekkingowcy są nagradzani widokiem na starożytne ruiny otoczone majestatycznymi górami.

Podróżując Szlakiem Inków w okresie europejskiej wiosny, podróżnicy mogą cieszyć się łagodnymi temperaturami i mniejszymi tłumami turystów. Szlak Inków to nie tylko podróż fizyczna, ale także duchowa. Wędrownicy mają szansę zanurzyć się w tradycjach i kulturze Inków, doświadczając ich dziedzictwa poprzez pozostałości, miejscowe społeczności i zorganizowane ceremonie.

  • Podróż do regionu

Najbliższym międzynarodowym lotniskiem obsługującym region, z którego często wybierają się podróżni do Salkantay Trek i Szlaku Inków, jest Międzynarodowe Lotnisko Alejandro Velasco Astete (CUZ) w Cusco, Peru. Po przylocie do międzynarodowego lotniska w Limie (LIM), podróżni mogą skorzystać z krajowych połączeń lotniczych lub innych środków transportu, aby dostać się do Cusco.
✈️ Tanie loty do Cusco
✈️ Tanie loty do Limy

Ciudad Perdida Trek, Kolumbia

Stopień trudności: Umiarkowany
Najlepszy czas na wizytę: grudzień - marzec (pora sucha)

Ciudad Perdida Trek w Kolumbii to ekscytująca przygoda, prowadząca przez niezbadane obszary kolumbijskiego lasu deszczowego. Szlak ten znany jest również jako "Zagubione Miasto" i wiedzie przez dzikie tereny, gdzie góry Sierra Nevada kryją w swoich gęstych lasach starożytne tajemnice kultury Tayrona.

Ciudad Perdida to jedno z najważniejszych archeologicznych odkryć w Ameryce Łacińskiej. Starożytne ruiny, pochodzące z VIII wieku, ukazują zaawansowaną kulturę i architekturę społeczności Tayrona. Podążając szlakiem Ciudad Perdida, będziecie mieli okazję nie tylko do podziwiania tych starożytnych pozostałości, ale również do zanurzenia się w historii i tradycji tego regionu.

Ciudad Perdida Trek oferuje widoki na jedne z najpiękniejszych krajobrazów lasu deszczowego w Kolumbii. Wędrówka przez te tereny to nie tylko fizyczna aktywność, ale również podróż przez jedno z najbardziej różnorodnych i malowniczych środowisk przyrodniczych na świecie.

Ciudad Perdida Trek, Kolumbia

  • Podróż do regionu

Najbliższym międzynarodowym lotniskiem obsługującym Ciudad Perdida Trek w Kolumbii jest Międzynarodowe Lotnisko Simón Bolívar (IATA: SMR) w mieście Santa Marta. To lotnisko znajduje się w pobliżu północnego wybrzeża Kolumbii. Możecie również skorzystać z połączeń ze stolicą Kolumbii - Bogotą.
✈️ Tanie loty do Santa Marta
✈️ Tanie loty do Bogota 

El Altar Trek, Ekwador

Stopień trudności: Trudny
Najlepszy czas na wyprawę: czerwiec – wrzesień

El Altar, majestatyczny wulkan w Ekwadorze, kusi odważnych odkrywców swoim potężnym wyglądem i unikalnym kształtem. El Altar Trek to nie tylko wędrówka przez malownicze krajobrazy, ale również wyzwanie, które pozwala zbliżyć się do imponującej sylwetki tego uśpionego olbrzyma.

El Altar Trek to fascynująca podróż przez krajobrazy Andów Wschodnich, gdzie wiosną przyroda budzi się do życia. Kolorowe kwiaty, strome ścieżki i malownicze jeziora otaczają wulkan, tworząc spektakularne pejzaże. W trakcie tej wyprawy trekkingowcy przemierzają tereny geologicznie fascynujące i jednocześnie malownicze.

Jednym z najbardziej uderzających punktów trasy jest Laguna Amarilla, czyli "Żółte Jezioro". Otoczone szczytami El Altar, to jezioro emanuje intensywnym, szmaragdowym kolorem, tworząc scenę, która zapiera dech w piersiach.

  • Podróż do regionu

Najbliższym lotniskiem do El Altar Trek w Ekwadorze jest Międzynarodowe Lotnisko w Quito, znane również jako Międzynarodowe Lotnisko Mariscal Sucre (IATA: UIO). Quito, stolica Ekwadoru, jest jednym z najważniejszych miast w kraju i popularnym punktem wyjścia dla podróżujących do regionów górskich.
✈️ Tanie loty do Quito 

Fitz Roy Trek, Argentyna

Stopień trudności: umiarkowany
Najlepszy czas na wyprawę: listopad – marzec

Fitz Roy, potężny szczyt w argentyńskiej części Patagonii, jest niekwestionowaną ikoną tej dzikiej krainy. Fitz Roy Trek przyciąga entuzjastów trekkingu z całego świata, oferując niezapomniane widoki na te imponujące góry, które w wiosennej aurze nabierają jeszcze bardziej urzekającego charakteru.

Fitz Roy Trek obejmuje trasy takie jak Laguna de los Tres, zapewniając niezapomniany widok na szczyt Fitz Roy. Podczas Fitz Roy Trek, często spotyka się również drugą znaczącą formację skalną, Cerro Torre. To połączenie doświadczenia dwóch imponujących szczytów sprawia, że trek przez te obszary Patagonii staje się wyjątkowym doznaniem.

Fitz Roy Trek nie skupia się tylko na górach; trasa prowadzi również przez rozległe patagońskie prerie i lasy, co dodaje kontrastu do krajobrazu. Spacerując przez te tereny, będziecie mieli okazję do zanurzenia się w różnorodności przyrody Patagonii, dostrzegając dzikie zwierzęta i unikalną roślinność.

Fitz Roy Trek, Argentyna

  • Podróż do regionu

Najbliższym lotniskiem do Fitz Roy Trek w Argentynie jest Port lotniczy El Calafate (Aeropuerto Internacional de El Calafate). El Calafate leży w prowincji Santa Cruz, około 220 kilometrów na północny wschód od Parque Nacional Los Glaciares, gdzie znajduje się Fitz Roy. Możecie również skorzystać z połączeń do stolicy Argentyny, Buenos Aires.
✈️ Tanie loty do El Calafate
✈️ Tanie loty do Buenos Aires

El Choro Trek, Boliwia

Stopień trudności: Trudny
Najlepszy czas na wyprawę: kwiecień – wrzesień

El Choro Trek to nie tylko trekking przez malownicze krajobrazy Andy Środkowych w Boliwii, ale także podróż w czasie, śledząca ślady starożytnego szlaku handlowego. Podróżując El Choro Trek w czasie europejskiej wiosny, doświadczycie andyjskich klimatów w okresie, gdy w Europie kwitną pierwsze kwiaty. Te różnice dodają wyjątkowego wymiaru wędrówce, gdzie suche i ciepłe dni kontrastują z delikatnymi i chłodnymi wiosennymi nocami.

Wiosenne podróże El Choro mogą obejmować okres deszczowy, co przekształca krajobraz w zielony raj. Choć podróż w deszczowy sezon wymaga dodatkowej ostrożności, to jednocześnie daje okazję do podziwiania pełnej życia przyrody.

El Choro Trek obejmuje również spotkania z lokalnymi społecznościami, podczas których można doświadczyć kultury i tradycji. Festiwale i tradycyjne obyczaje dodają koloru i ciepła do podróży, umożliwiając uczestnikom lepsze zrozumienie życia w wysokich partiach Andy.

  • Podróż do regionu

Najbliższym międzynarodowym lotniskiem obsługującym region El Choro Trek w Boliwii jest Międzynarodowe Lotnisko w La Paz - El Alto (Kod IATA: LPB). To lotnisko jest położone około 10-15 kilometrów na południowy zachód od La Paz, stolicy Boliwii. Po przylocie na Międzynarodowe Lotnisko El Alto podróżni mogą skorzystać z transportu lądowego, aby dostać się do La Paz i dalej do punktu początkowego El Choro Trek. Kliknijcie poniższy link, by poznać dostępne połączenia lotnicze!
✈️ Tanie loty do La Paz 

Szlak w Park Narodowy Torres del Paine, Chile

Stopień trudności: umiarkowany - trudny
Najlepszy czas na wyprawę: listopad – marzec

Szlak w Park Narodowy Torres del Paine to jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych wędrówek w Ameryce Południowej. Większość odwiedzających przyjeżdża tutaj, aby podziwiać główną atrakcję parku, surowe granitowe szczyty Cerro Torre. Jednak ten położony w samym środku Patagonii park ma do zaoferowania jeszcze więcej: błękitne jeziora, rwące rzeki, szmaragdowozielone lasy, pasące się guanako (gatunek dzikiej lamy) i ogromne lodowce.

W pogodny dzień panorama jest spektakularna. Ale to może się zmienić w mgnieniu oka, ponieważ pogoda w Patagonii jest nieprzewidywalna i można doświadczyć wszystkich czterech pór roku w ciągu jednego dnia. Zwykle jest wietrznie, więc dobry sprzęt jest niezbędny podczas tej wędrówki.

Trasa "W" rozpoczyna się przy Mirador Base Las Torres, gdzie zyskacie widok na słynne, strzeliste szczyty. Następnie szlak prowadzi przez Valle Frances, oferując niezapomniane widoki na otaczające góry. Trasa "W" umożliwia odwiedzenie słynnych miejsc, takich jak Cuernos del Paine, charakteryzujące się charakterystycznymi, ostrymi wierzchołkami.

Park Narodowy Torres del Paine, Chile

  • Podróż do regionu

Najbliższym lotniskiem do Szlaku "W" w Parku Narodowym Torres del Paine w Chile jest Międzynarodowe Lotnisko Comandante Armando Tola (IATA: PUQ). Lotnisko Comandante Armando Tola obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe, a podróżni mogą skorzystać z przelotów do Santiago, stolicy Chile, oraz innych miast w kraju. Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych do Santiago, by zaplanować podróż!
✈️ Tanie loty do Santiago