Skip to content

Chiny, olbrzymi kraj leżący w Azji Wschodniej, są nie tylko jednym z najstarszych cywilizowanych obszarów na świecie, ale także jednym z najbardziej fascynujących kulturowo i historycznie. Bogata historia Chin sięga tysięcy lat wstecz, obejmując dynastie cesarskie, epoki rewolucji i postępu, a także rozwój współczesnego państwa o potężnej gospodarce i wpływie na światową politykę. Kultura Chin jest równie różnorodna, obejmując tradycje sztuki, kuchnię, filozofię, muzykę i wiele innych aspektów życia codziennego.

Zapraszamy Was do wiosennego zwiedzania Chin, gdzie połączycie zachwycające zabytki z urokliwymi pejzażami wiejskimi, odkrywając niezwykłą różnorodność tego wielowymiarowego kraju. Przeżyjmy razem podróż od monumentalnych murów po malownicze pola, gdzie każdy krok to nowe odkrycie i spotkanie z fascynującą historią oraz tradycją Chin.

Pekin

Podczas wizyty w Pekinie, stolicy olbrzymiego cesarskiego państwa, każdy krok jest jak podróż w czasie, zanurzając nas w bogatej historii i kulturze Chin. Miasto to tętni życiem, a jego zabytki są prawdziwym klejnotem dla podróżujących. Od fascynującej wizyty na Badaling, gdzie odkryjecie tajemnice Wielkiego Muru, przez magiczną atmosferę Zakazanego Miasta po spokojny spacer po malowniczej Świątyni Nieba – te miejsca przybliżą Wam nie tylko historię Chin, ale także wprowadzą w mistyczną i pełną symboliki kulturę tego niezwykłego kraju.

 • Badaling - Zwiedzanie Wielkiego Muru

Pierwszym punktem podróży jest niezapomniane doświadczenie zwiedzania Wielkiego Muru. Ten monumentalny zabytek, który wznosi się na horyzoncie, jest jednym z najbardziej imponujących osiągnięć ludzkiej architektury. Podczas zwiedzania będziecie mieli okazję zgłębić historię Wielkiego Muru, odkrywając jego znaczenie dla obrony kraju przed inwazjami, a także podziwiać imponującą architekturę, obejmującą potężne wieże, fortyfikacje i schody wznoszące się w górę w niekończącym się ciągu. Niezapomnianym elementem będzie również podziwianie malowniczych widoków, jakie rozciągają się z tego historycznego miejsca.

Wielki Mur Chiński, Chiny

 • Wizyta w zakazanym mieście: tajemnice cesarskiego kompleksu

Kolejnym punktem naszej podróży będzie wizyta w Zakazanym Mieście, jednym z najbardziej enigmatycznych miejsc w Pekinie. Ten olbrzymi kompleks budynków był niegdyś siedzibą chińskich cesarzy, a obecnie stanowi fascynujące muzeum historii i kultury Chin. Podczas wizyty będziecie mieli okazję odkrywać tajemnice tego cesarskiego kompleksu, zgłębiając jego historię, architekturę i życie na dworze cesarskim. Spacerując po starannie utrzymanych ogrodach i majestatycznych pawilonach, zanurzycie się w dawnej świetności chińskiej dynastii.

 • Spacer po Świątyni Nieba: miejsce modlitw i ceremonii

Kolejnym przystankiem Waszej podróży po Pekinie będzie spacer po Świątyni Nieba, jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Chinach. Ta piękna świątynia, położona w malowniczym parku, stanowi centrum modlitw i ceremonii mieszkańców Pekinu od wieków. Podczas wiosennego spaceru będziecie mieli okazję obserwować ludzi praktykujących tradycyjne chińskie rytuały i modlitwy, a także podziwiać architekturę świątyni, obejmującą wspaniałe pawilony, altany i mury obronne. To idealne miejsce na chwilę refleksji i zanurzenia się w duchowej atmosferze chińskiej kultury.

Podróż do Xi'an: widoki na wschodnią część kraju

Podróż do Xi'an to wyjątkowa okazja, by poznać fascynującą wschodnią część Chin, nasyconą historią, kulturą i niepowtarzalnymi widokami. Miasto to, pełne zabytków i starożytnych tajemnic, stanowi nieodłączny element chińskiego dziedzictwa. Aby w pełni cieszyć się tym magicznym doświadczeniem, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów fru.pl. Fru.pl oferuje szeroką ofertę biletów lotniczych, umożliwiając znalezienie idealnych połączeń, które pozwolą Wam odkryć uroki obu tych fascynujących miast.

Terakotowa Armia, Chiny

 • Odkrywanie Terakotowej Armii: niezwykłe archeologiczne znalezisko

Xi'an to najsłynniejsza starożytna stolica Chin. Dawniej znane jako Chang'an, miasto to było stolicą dynastii Tang, najlepiej prosperującej dynastii w historii Chin. Dobrze prosperująca dynastia Tang pozostawiła wiele zabytków w Xi'an. Jest to początek Jedwabnego Szlaku, symbol dobrobytu i sukcesu w handlu. Terakotowa Armia to jeden z ośmiu cudów współczesnego świata - jest bramą dla każdego, kto chce powrócić do czasów dynastii Tang.

Będziecie mieli okazję próbować różnorodnych smaków i aromatów chińskiej kuchni, podziwiając jednocześnie tętniącą życiem atmosferę lokalnego rynku spożywczego. To idealna okazja do zanurzenia się w kulturę kulinarnej Chin i doświadczenia autentycznych smaków tego fascynującego kraju.

Tanie bilety lotnicze do Chin - FRU.pl

Podróż do Guilin

Podróż do Guilin to niezapomniana wyprawa przez jedne z najbardziej malowniczych krajobrazów Chin. Oferując niezwykłe widoki gór, pagórków i rzek, Guilin jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody. Jeśli marzycie o odkrywaniu mistycznych jaskiń, spacerowaniu po malowniczych ogrodach i pływaniu łodzią po urokliwych rzekach, to właśnie tu znajdziecie swoje miejsce.

Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki lotów. Dzięki niej łatwo i sprawnie znajdziecie dogodne ✈️ połączenia lotnicze pomiędzy Pekinem a Guilin, umożliwiając sobie swobodne planowanie podróży i skupienie się na pełnym uroku tej wyjątkowej destynacji.

Guilin, Chiny

 • Historia Guilin

Guilin ma ponad 2000-letnią historię. W 6 roku Yuanding za panowania cesarza Wu z dynastii Han (111 p.n.e.), Guilin było hrabstwem o nazwie Shi An County. Od dynastii Song do dynastii Qing było to polityczne, gospodarcze i polityczne centrum kulturalne Guangxi. Miasto otrzymało swoją obecną nazwę w 1940 roku. W 2003 roku Światowa Organizacja Turystyki uznała Pekin, Szanghaj, Xi'an i Guilin za najlepsze miasta turystyczne w Chinach.

Widok na miasto Guilin, Chiny

 • Rzeka Li

Znajduje się we wschodniej części Regionu Autonomicznego Guangxi Zhuang w południowych Chinach i jest częścią systemu wodnego Rzeki Perłowej. Rzeka Li wypływa z góry Mao'er w hrabstwie Xing'an w północno-wschodniej części Guilin. Wije się i meandruje 170 kilometrów przez Guilin, Yangshuo, aż do ujścia rzeki Gongchen w powiecie Pingle.

 • Góra Trąby Słonia

Góra Trąby Słonia w Guilin, znana również jako Góra Słonia, znajduje się na skrzyżowaniu rzeki Li i rzeki Kwitnącej Brzoskwini. Jest to słynny punkt orientacyjny miasta Guilin. Całe wzgórze wygląda dokładnie jak gigantyczny słoń wyciągający trąbę z wody rzeki Li. Jest to arcydzieło krajobrazu krasowego, składające się z czystego wapienia osadzonego na dnie morskim 360 milionów lat temu.

 • Jaskinia Trzcinowego Fletu

Znajduje się 5 kilometrów od centrum miasta w północno-zachodniej części Guilin. Jest to słynna atrakcja, która oferuje głównie magiczną krainę stalagmitów, kamiennych filarów, zasłon, stalaktytów i kwiatów w różnych niesamowitych kształtach i kolorach, jednocześnie doceniając scenerię i wiejski krajobraz.

Najpiękniejsza wioska Chin

Powiat Wuyuan jest powiatem należącym do obszaru administracyjnego miasta powiatowego Shangrao w północno-wschodniej części chińskiej prowincji Jiangxi. Stara wioska w Wuyuan jest znana w kraju i za granicą jako "najpiękniejsza wioska w Chinach". Jest to jedno z miejsc, w których stare tradycyjne budynki w dzisiejszych Chinach są najbardziej zróżnicowane i najlepiej zachowane. W całym hrabstwie znajduje się 113 domów przodków, 28 rezydencji, 36 domów mieszkalnych i 187 mostów, z których wszystkie mają starożytną architekturę z dynastii Ming i Qing i są bardzo dobrze zachowane.

Ważne zabytki w Wuyuan

 • Jiangling (江岭) - Jiangling to najlepsze miejsce do podziwiania spektakularnych pól rzepaku w Wuyuan. Pośród niekończącego się morza złocistych kwiatów, małe wioski z białymi ścianami i czarnymi dachami zamieniają się miejscami. Najlepszą porą na wizytę jest wiosna, kiedy pięknie kwitnie rzepak.
 • Wioska Xiaoqi (晓起村) - Wioska Xiaoqi została zbudowana w 787 roku i składa się z dwóch części. Górna Xiaoqi (上晓起) i dolna Xiaoqi (下晓起) są oddalone od siebie o kilka kilometrów. Obecnie dziesiątki domów liczących do 600 lat znajdują się na liście zabytków. Wioska przypomina zielony park ze starożytnymi drzewami, czystymi rzekami, romantycznymi mostami i kamiennymi ścieżkami i jest uważana za przykład kulturowej ekowioski w Chinach. Mieszkańcy żyją tu w pełnej harmonii ze środowiskiem naturalnym.
 • Wioska Qingyuan (庆源村) - Licząca 1300 lat starożytna wioska Qingyuan położona jest w dolinie. Wśród wielu starych budynków w stylu Huizhou szczególnie warto zobaczyć podwójny kamienny most łukowy na końcu wioski. Na moście stoi 16-metrowy dwupiętrowy pawilon z czterema bramami i oknami w kształcie słońca i księżyca.
 • Wioska Sixi (思溪延村) - Wioska Sixi była obszarem osadniczym bogatej i wpływowej rodziny Yu. Budowa wioski Sixi rozpoczęła się już w czasach południowej dynastii Song (1199 r.), 800 lat temu. Wioska położona jest między podnóżem góry a brzegiem rzeki w pięknym krajobrazie. Obecnie w wiosce Sixi znajdują się 103 stare domy. Spośród nich szczególnie warte zobaczenia są Congting Tang (聪听堂), Mingxun Tang (明训堂), Yuqing Tang (余庆堂), Zhengyuan Tang (振源堂), Chengyu Tang (承裕堂) i Chengde Tang (承德堂). Słynne są również warsztaty rzeźbienia w cegle, kamieniu i drewnie w Sixi. Tutaj można zobaczyć obraz ze 100 chińskimi znakami długowieczności, z których 96 jest wyrzeźbionych w drzwiach.
 • Tęczowy Most w Qinghua (Caihongqiao, 清华彩虹桥) - Tęczowy Most, zwany po chińsku Caihongqiao, znajduje się w starym mieście targowym Qinghua (清华). Ma 140 metrów długości i 7 metrów szerokości i składa się z sześciu pawilonów i pięciu korytarzy. Pawilon został zbudowany na każdym filarze mostu, a korytarz został zbudowany między dwoma filarami. Tęczowy Most został zbudowany w czasach południowej dynastii Song (1127-1279) i do dziś jest główną arterią komunikacyjną wioski. Tęczowy Most jest uważany za jeden z najpiękniejszych chińskich mostów z zadaszonym korytarzem.

Podróż do Wuyuan

Planując podróż do malowniczej miejscowości Wuyuan, warto wiedzieć, że najbliższym dogodnym lotniskiem jest Hangzhou Xiaoshan International Airport (HGH). To strategiczne położenie sprawia, że podróż do Wuyuan staje się łatwiejsza i bardziej komfortowa. Hangzhou Xiaoshan International Airport (HGH) oferuje liczne połączenia krajowe i międzynarodowe, co czyni go doskonałym punktem wyjścia dla podróżnych pragnących odkryć urokliwe krajobrazy i kulturowe dziedzictwo Wuyuan. Skorzystajcie z naszej ✈️ wyszukiwarki biletów lotniczych, by wygodnie zaplanować podróż!