Skip to content
Aktualizacja: 07/02/2023

Podziel się na:

Paryż to piękne i urocze miasto niezależnie od pogody. Od głównych zabytków Europy, takich jak wieża Eiffla, Luwr, po najbardziej niezwykłe miejsca, takie jak katakumby, Paryż jest zdecydowanie idealnym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku. Chociaż wiele osób woli podróżować do Paryża latem, zima to również świetny sezon na wizytę. Sprawdźcie naszą listę 12 zimowych atrakcji w stolicy Francji — od lodowisk, po zimowe ogrody.

Zimowa pogoda w Paryżu

Zima w Paryżu oficjalnie zaczyna się pod koniec grudnia i trwa do końca marca przez 3 miesiące. Ale zima w Paryżu nie jest wyjątkowo mroźna ani surowa, a temperatury nie spadają znacznie poniżej zera. Zimowe temperatury w Paryżu wynoszą średnio około 7/8 ° C w ciągu dnia, ale w nocy mogą spaść nawet do 0 ° C. Oznacza to, że chociaż nie jest tak zimno jak w innych miastach północnej Europy, nadal będziecie musieli spakować ciepłe ubrania na wyjazd do Paryża zimą.
Zimowe temperatury Paryża w grudniu: 4°C - 8°C
Zimowe temperatury Paryża w styczniu: 3°C - 8°C
Zimowe temperatury Paryża w lutym: 3°C - 9°C
Zimowe temperatury w Paryżu w marcu: 5°C - 13°C

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do Paryża i zaplanujcie swoją zimową wycieczkę do stolicy Francji już dziś!

 

1. Obejrzyjcie kabaret w Paryżu

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie mroźnego zimowego wieczoru w Paryżu niż oglądanie kabaretu. Występy kabaretowe w Paryżu to wieczorna zabawa i rozrywka, która może przybrać formę tancerzy ubranych w doskonale zaprojektowane kostiumy, pokazy drag show, pokazy burleski lub po prostu pianistę solo.

Pokazy zwykle oferują kreatywne produkcje muzyczne i teatralne, które składają się ze śpiewu i tańca umożliwiając delektowanie się francuskimi winami i kolacją w trakcie przedstawienia. W Paryżu jest wiele miejsc, w których można obejrzeć występy kabaretowe, a to, które wybierzecie, zależy od rodzaju pokazu, który chcecie zobaczyć:

  • Moulin Rouge Paris to najbardziej znane miejsce do oglądania kabaretu w Paryżu. Możecie zarezerwować występ kabaretowy z kolacją lub tylko z szampanem – ale niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, możecie być pewni, że spędzicie niesamowity wieczór.
  • Le Lido Paris, najsłynniejszy klub nocny w Paryżu, prezentuje tradycyjny pokaz burleski, w którym tancerze wykonują piosenki i choreografię, ubrani w doskonałe kostiumy.
  • Le Paradis Latin Cabaret, ulubiony przez miejscowych i najstarszy w Paryżu. Możecie spodziewać się najbardziej kreatywnego show kabaretowego, które łączy doskonałe nagłośnienie, oświetlenie muzyczne oraz zabawny i energetyczny pokaz tancerzy.

2. Wybierzcie się na koncert w Paryżu

Często słyszy się, że zimą w Paryżu jest mniej imprez niż latem. Jednak Paryż ma tak wspaniałą ofertę kulturalną, że nawet zimą jest co robić. Wielu artystów umieszcza Paryż jako główny punkt programu w swoich trasach koncertowych. Jeśli chcecie iść na koncert, nie martwcie się, bo spektakle w słynnej Operze Garnier czy nowej Filharmonii Paryskiej odbywają się oczywiście przez cały rok.

Miłośnicy muzyki poprockowej spotkają się w Accor Arenie, by przenieść się do największych przebojów Lewisa Capaldiego (26 lutego 2023) lub Erosa Ramazzottiego (14 lutego 2023), a w Palais des Congrès, The World of Queen zaoferuje zapierający dech w piersiach hołd dla legendarnego zespołu rockowego 3 lutego 2023 roku.

Opera Garnier, Paryż, Francja

3. Zwiedzajcie muzea oraz galerie

W Paryżu znajdują się setki muzeów, które można zwiedzać przez cały rok. Nie ma znaczenia, jak ciepło lub zimno jest na zewnątrz. Jeśli interesujecie się sztuką, nie powinniście przegapić wizyty w kilku znanych muzeach i galeriach. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest legendarny pałac w Wersalu. Zima może być idealnym czasem na zwiedzanie tego miejsca. Możecie zwiedzać teren, ale jeśli pogoda jest trochę nieprzyjazna, znajdziecie w środku mnóstwo wartych zobaczenia rzeczy. Gwiazdą programu jest oszałamiająca Sala Lustrzana, często naśladowana na całym świecie, ale przeglądajcie różne salony z ich wspaniałymi kolekcjami dzieł sztuki i wspaniałą architekturą lub sprawdź biało-złote wnętrze Kaplicy Królewskiej.

4. Wybierzcie się na zwiedzanie paryskich katakumb

Paryskie Katakumby to jedna z najpopularniejszych i niesamowitych atrakcji miasta. Postarajcie się dotrzeć tam wcześniej, ponieważ katakumby mogą pomieścić tylko 200 osób na raz. Wyruszycie w trasę i zobaczycie jedno z najsłynniejszych ossuariów w historii ludzkości. Pierwotnie kopalnia wapienia, katakumby stały się miejscem dla lokalnych cmentarzy w 1810 roku i początkowo były niezorganizowanym miejscem. W katakumbach jest chłodno przez cały rok, więc upewnijcie się, że się ciepło ubierzecie.

Paryskie Katakumby, Paryż, Francja

5. Zaznajcie paryskiego klimatu na tarasach kawiarni — nawet w zimie.

Nawet zimą można rozgościć się na tarasach paryskich kawiarni. Może być trochę chłodniej, ale większość kawiarni i bistro jest teraz wyposażona w promienniki, więc można cieszyć się kawą na tarasie nawet w środku zimy. Niektórzy goście popijają kawę na zewnątrz ubrani jedynie w swetry. Na rozgrzewkę można wypić ciepłą czekoladę ze śmietanką - "Chocolat Viennois”, która nie tylko rozgrzeje Wasze ciało, lecz także i serca.

Paryż, Francja

6. Weźcie udział w Crêpes Day Chandeleur (2.02.2023)

We Francji co roku w lutym obchodzone jest "Chandeleur". Święto chrześcijańskie ma swoje początki w starożytnym Rzymie. W tamtych czasach wszyscy pielgrzymi otrzymywali naleśniki jako prezent od cesarza rzymskiego po przybyciu do Rzymu. Dziś przyjaciele i rodziny zbierają się w ten zimowy dzień, aby podzielić się pysznym daniem z Bretanii. W niektórych kościołach z tej okazji odprawiane są również nabożeństwa. Jeśli chcecie wziąć udział w tej tradycji, możecie odwiedzić na przykład Rue du Montparnasse, paryską "ulicę crêpes". Czeka na Was niezliczona ilość crêperies.

7. Zobaczcie Turniej Rugby Sześciu Narodów na Stade de France

Piłka nożna jest we Francji równie popularna jak w Polsce. Ale jest jeszcze jeden sport, który cieszy się dużą popularnością: rugby! Mecze reprezentacji Francji oglądają co roku miliony ludzi. Najważniejszym punktem sezonu rugby jest zawsze turniej "Sześciu Narodów", który rozgrywany jest zimą w Paryżu oraz w pozostałych pięciu krajach uczestniczących w turnieju. Legendarne Six Nations, którego miejscem spotkań jest Stade de France, odbędzie się już 26 lutego 2023, to będzie mecz Francja — Szkocja oraz 18 marca 2023 odbędzie się mecz Francja — Walia.

8. Jeździjcie po bajecznych lodowiskach w Paryżu

Paryż ma wiele tymczasowych lodowisk, ale największym i najbardziej znanym jest Grand Palais. Jeśli jednak chcecie podziwiać piękne widoki na wieżę Eiffla podczas jazdy na łyżwach, lodowisko przy wieży Eiffla jest idealnym miejscem, aby zbliżyć się do tego słynnego zabytku, a przy wysokości 57 m nad ziemią jazda na łyżwach pod wieżą Eiffla to jedna z zimowych atrakcji Paryża. Jeśli chcecie uciec od tłumów na lodowisku na wieży Eiffla, wypożyczcie łyżwy na lodowisku na dachu La Défense. Będziecie mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto, biorąc pod uwagę, że jest ono wzniesione na wysokość 110 metrów.

9. Zrelaksujcie się w łaźni tureckiej

Kto chce spędzić całą podróż do Paryża, trzęsąc się z zimna? W mieście luksusu zasługujecie na coś lepszego niż odmrażanie sobie palców u stóp! Co powiecie na zafundowanie sobie wizyty w jednej ze wspaniałych łaźni tureckich w mieście i rozkoszowanie się ciepłem? Łaźnie tureckie to jeden z ukrytych skarbów Paryża. Te stare jak świat rytuały okazują się najlepszymi zabiegami upiększającymi usuwającymi zmęczenie, likwidującymi nadmiary i oczyszczającymi wnętrze organizmu. To idealny sposób na zimowy relaks.

9. Świętujcie Walentynki (14.02.2023)

Miasto miłości jest pełne romantyzmu i sceną niezliczonych deklaracji miłości i propozycji małżeńskich. Jednym z najpiękniejszych miejsc na rozpoczęcie Walentynek jest dzielnica Montmartre z romantycznymi alejkami i ścianą Je-t'aime, na której widnieje napis "Kocham Cię" w 250 językach — idealne tło dla walentynkowych selfies. Ze schodów Sacré-Coeur rozciąga się wymarzony widok na Paryż. Natomiast spacery wzdłuż Canal Saint-Martin lub po parku Jardin des Plantes sprawią, że zgłodniejecie. Restauracja na wieży Eiffla czy ta w 210-metrowym Tour Montparnasse są idealnym miejscem na niezwykłą romantyczną kolację. Wieczorny spacer wzdłuż Sekwany lub rejs na kolację sprawi, że zimowa wycieczka do Paryża na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.

Romantyczne chwile w Paryżu, Francja

10. Odwiedźcie Disneyland

Zastanawiacie się, co robić w Paryżu zimą? Odwiedźcie Disneyland! Zwiedzanie Disneylandu w Paryżu to jedna z najlepszych jednodniowych wycieczek z Paryża zimą. Jeśli macie szczęście i odwiedzicie to miejsce gdy spadnie śnieg, ośnieżone szczyty zamków uczynią go jeszcze bardziej magicznym. Ponadto zwiedzanie zimą pozwoli Wam cieszyć się parkiem bez szaleństwa wielu turystów, a także mieć szansę na zwiedzanie tak dużo, jak to możliwe i we własnym tempie.

Poczujcie adrenalinę podczas jednej z wielu przejażdżek w Disneylandzie w Paryżu, wybierzcie się na wycieczkę tramwajem studyjnym, aby zajrzeć za kulisy niektórych popularnych filmów i zakończcie dzień pokazem iluminacji, gdy nocne niebo jest wypełnione wybuchami kolorów, wycieczka do Disneylandu w Paryżu jest obowiązkowa podczas zimowej wizyty w Paryżu!

11. Zobaczcie Festiwal Świateł

Czy jest lepszy sposób na świętowanie zimy w Mieście Świateł niż pójście na festiwal poświęcony iluminacjom? Paryski Festiwal Świateł odbywa się w Jardin des Plantes, gdzie teren wypełniony jest gigantycznymi konstrukcjami oświetlonymi od wewnątrz. Wyobraźcie sobie gigantyczne zwierzęta, drzewa i pejzaże morskie – nawet replikę katedry Notre Dame! – jaskrawo świecące w ciemności. Festiwal Świateł rozpoczyna się w listopadzie i zazwyczaj trwa do stycznia, co daje mnóstwo czasu na odwiedziny. Chociaż jest to jedna z nowszych atrakcji zimowych w Paryżu, stała się niezwykle popularna i nie wydaje się, aby miała zniknąć w najbliższym czasie.

12. Weźcie udział w Paris Fashion Week

Wszyscy wiemy, że Paryż jest stolicą mody, a Tydzień Mody w Paryżu prezentuje całą modową kreatywność, o jakiej tylko można pomyśleć. Odwiedzenie Paryża zimą – (dokładnie w lutym) da Wam możliwość zobaczenia wszystkich wielkich nazwisk prezentujących swoje kreatywne projekty. Sprawdźcie oficjalną stronę internetową domów mody, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak możecie uzyskać zaproszenie.